Internetové obchody

Teploměry – různé druhy

VLOŽIL:
single-image

Klasické rtuťové teploměry se v Evropské unii tedy i v České republice nesmí prodávat. Je to z toho důvodu, že životní prostředí je zatěžováno jedovatou rtutí.

V prodeji je celá řada jiných teploměrů místo klasických skleněných rtuťových teploměrů. Zákazníci si mohou v lékárnách nebo zdravotnických potřebách vybrat lékařské teploměry ušní a čelní, digitální, bezrtuťové, teploměry v dudlíku nebo rychloběžku, kterou především používají maminky novorozenců a malých dětí.

Různé typy lékařských teploměrů nabízí a prodává společnost AB Asistent s.r.o., která vznikla v roce 2011. Odborný personál má bohaté zkušenosti v oblasti zdravotnictví, kompenzačních pomůcek, ale také se zaměstnáváním osob se zdravotním postižením. Více informací naleznete na zdravotnicke-potreby-a-pomucky.cz/o-nas.html

Podle různých testů vyšel jako spolehlivý jednoduchý teploměr digitální, u kterého se zobrazuje digitální údaj na displeji. Dále jsou to skleněné teploměry s kapalnou kovovou náplní nahrazující rtuť nebo teploměry, které reagují na změnu tělesné teploty změnou barvy. U těchto typů teploměrů je manipulace velmi jednoduchá.

Jako kvalitní náhrada za klasické skleněné rtuťové teploměry se na našem trhu prodávají Nextempy. Jsou to přesné lékařské teploměry, které jsou netoxické, hygienické, ekologické a jednorázové. Mohou mít podobu úzkého plastového pásku. Mají desetinovou přesnost a je zde možnost opakovaného měření. Není, ale hygienické si tento teploměr půjčovat mezi více pacienty. Tělesná teplota se měří pomocí nalepovacího pásku. Tyto teploměry se používají také v nemocnicích, kdy si pacienti během pobytu změří teplotu a pak je jen zahodí. Dalším typem Nextempu je forma srdíčka, která je nejvhodnější pro děti. Přilepí se do podpaží a může měřit tělesnou teplotu až po dobu 48 hodin nepřetržitě. Tento typ teploměru může být na těle přilepen i během koupání.

U infračervených teploměrů čelních nebo ušních je měřena teplená energie, která vyzařuje z povrchu těla. Teplota se pak stanoví přepočítáním díky vnitřnímu algoritmu.

Správná teplota se pak objeví na displeji.  Přepočet bývá problematický. Dokonce ani odborníci se nemohou dohodnout, jak stanovit správnou metodiku. Zatím není stanoven žádný způsob, jak zjistit, jestli tento teploměr měří správnou teplotu.

Mohlo by se Vám líbit