Služby firem

Omítací pila – výhodný nástroj proti zvyšování cen

VLOŽIL:
single-image

Sedím tu v redakci se zástupcem českého strojařského řemesla se specializací na omítací pily. Našim hostem je pan Jiří Růžička, zástupce společnosti Stratus Corp, s.r.o., která realizuje omítací pily pro malé a střední provozy. Ve strojařském oboru se pohybuje více než 25let.

Povídáme si o tom, jak se dá výhodně investovat do rozvoje provozu pořízením omítací pily.

Co je nového ve vaší firmě konkrétně se ptám na váš výrobek – omítací pilu?

V loňském roce jsme prodali na českém trhu 30 ks omítacích pil a na slovenském trhu 8 ks omítacích pil. V letošním roce chceme počet prodaných pil na českém i slovenském trhu zdvojnásobit.

Domníváte se, že je to reálný plán a to zejména v důsledku nedostatku polotovarů a strojírenských dílů na evropském i světovém trhu?

Stejně jako každého výrobce nás tento stav samozřejmě ovlivňuje.

Této situaci se bráníme zjednodušením konstrukce našich omítacích pil, sjednocením jednotlivých dílů používaných při montáži a využitím nejmodernějších výrobních technologií. Dále hledáme nové sub – dodavatele na evropských i světových trzích.

Hodláte prodávat omítací pilu i v jiných zemích než v Čechách a na Slovensku?

Samozřejmě ano v dubnu budeme dodávat prvních deset omítacích pil do Rakouska. Dále jednáme s našimi partnery v Německu.

Máte velké plány v těžké době. Jak jste na tom s kapacitou výroby a dodacími termíny?

Ve druhém čtvrtletí začneme montovat omítací pily ve dvou nových provozech a to na jižní Moravě pro rakouský trh a v severních Čechách pro německý trh. K významnému prodloužení dodacích termínů by tak nemělo dojít.

Jak se projevilo zvyšování cen polotovarů a strojírenských komponentů na ceně vašich výrobků – konkrétně na ceně omítacích pil?

Museli jsme přistoupit ke zvýšení cen omítacích pil stejně jako naše konkurence.

Rozdíl v nákupní ceně našich pil a ostatních omítacích pil stejné konstrukce pak zůstal zachován. Což znamená, že naše pily jsou o 30-50% lacinější.

Vzhledem k vašim výsledkům prodeje omítacích pil v loňském roce a plánům prodeje v tomto roce si musím klást otázku co je za tímto úspěchem resp. optimismem v plánech pro tento rok?

Základ úspěchu je samozřejmě v ceně naší omítací pily. V této třídě omítacích pil jsme min o 30% levnější než naše konkurence. Dále máme dodací termíny 50% kratší než naše konkurence. Naše omítací pily jsou jednoduché a spolehlivé.

Zvyšování cen surovin, polotovarů samozřejmě ovlivní prodejní cenu vašich omítacích pil.

Samozřejmě. Stejně jako mi zdražuje své omítací pily i naše konkurence. Takže poměr prodejních cen našich omítacích pil a pil naší konkurence zůstává zachován.

Jak ovlivňuje inflace trh s omítacími pilami?

Zdá se, že si naši zákazníci uvědomují, že uložení peněz do výrobního zařízení, jako je naše omítací pila, je dobrý způsob jak zabránit znehodnocení peněz.

Obzvlášť když naše omítací pily neztrácí hodnotu naopak vzhledem k neustálému zdražování jí získávají! veškeré informace jsou uvedeny na www.omitacipila.cz

Děkuji za rozhovor.

David Pelán, vedoucí redaktor

Mohlo by se Vám líbit