Služby firem

Rekonstrukce podkrovního bytu

VLOŽIL:
single-image

Pokud se rozhodnete rekonstruovat podkroví, tak si nejprve nechte zkontrolovat střechu. V případě, že je střecha v pořádku, tak nechte prostor pod střechou přinejmenším zateplit. Dále rekonstrukce podkroví obnáší vybudování příček například ze sádrokartonu. Pak přijdou na řadu podlahy, střešní okna, dveře a také vybudování přístupové schodiště. V neposlední řadě musíte myslet na přívod elektřiny nebo plynu a vody.

Jestliže není střecha v pořádku, tak je nutné ji zrenovovat a to také včetně krovu. Na renovaci střechy je potřeba mít stavební povolení. Při rekonstrukci střechy musíte dodržet protipožární předpisy a střecha musí mít bleskosvody.

zateplení střechy se používá polystyren, minerální vlna nebo polyuretan. Další možností je vzkládání izolace z minerálních vláken a to mezi krokve. I když dřevo velmi dobře izoluje, tak stejně vytváří v konstrukci střechy tepelné mosty. Z toho důvodu se mezikrokvová izolace doplní izolací pod krokvemi. I když má tepelná izolace schopnost přijímat vodu, tak pod střešní krytinu, a to z vnějšku dáváme difuzní fólií tzv. pojistnou hydroizolaci. Je možné ji položit přímo na tepelnou izolaci nebo také vytvořit větrací mezeru a položit ji úplně těsně nad izolaci. Tato difuzní fólie umožní odpařování vody přímo z izolace, ale dovnitř vodu vůbec nepropustí. Vnitřek se chrání tzv. parozábranou a tou je fólie z kovu a plastu. Takto se chrání tepelná izolace před vodní párou, která se v interiéru vytváří vlhkostí z koupelny, párou z kuchyně nebo vydýchaným vzduchem.

Střešní okna

slouží k zajištění světla do podkroví a měla by ho prosvětlit rovnoměrně. V zimě sluneční paprsky mohou přes střešní okna přispět k vyhřátí podkroví. Samozřejmě díky nim můžeme velmi účinně větrat.

Na strop a příčky se většinou používají sádrokartonové nebo dřevotřískové desky. Výhodou je rychlost a menší zátěž nosné konstrukce. Sádrokarton se může upravit pomocí omítky, malby nebo tapet. Samozřejmě je vhodný i pro keramický obklad pro kuchyně a koupelny.

Podlaha

se může vyřešit např. položením plovoucí podlahy, ale také použitím PVC, laminátových nebo dřevěných parket nebo keramické dlažby.

Rekonstrukci podkroví si můžete naplánovat sami a udělat to svépomocí nebo si můžete najmout služby architekta, který vám dle vašich představ a přání vytvoří projekt. Většina architektonických ateliérů nabízí komplexní služby, které zahrnují všechny fáze rekonstrukce podkroví. Profesionální služby nabízí architektonický ateliér ARC PROJEKT Ing. arch. ak. arch. Jana Hendrycha se sídlem na Praze 3. Ateliér nabízí dlouholeté zkušenosti a ty nejkvalitnější služby. Více informací najdete na arcprojekt.cz

Mohlo by se Vám líbit