Služby firem

Broušení nožů na vodních kamenech

VLOŽIL:
single-image

Broušení je technologie obrábění, při níž se materiál ubírá tvrdým brusivem (práškem, kámen ap.) s množstvím nepravidelných a nahodile orientovaných břitů.

Broušení nožů na vodních kamenech je technika prověřená po staletí. Její nesporné výhody jsou v tom, že tvrdost oceli, ani její vlastnosti se nemění a nezhoršuje, protože negeneruje teplo, rozsah zrnitosti kamenů umožnuje vybrousit libovolně jemné ostří, dále pak nehrozí nebezpečí kvůli odletujícím jiskrám. Vzhledem k tomu, že kameny ze své podstaty nejsou flexibilní, lze vybrousit jemné a ploché ostří.

U nás věnujeme každému noži individuální péči, ptáme se na jakou konkrétní činnost je váš nůž nejčastěji používán a dle toho volíme úhel brusu a finální doladění. Nože broušené touto technikou mají dlouhou výdrž ostří s ohledem na materiál čepele tak jak to dovoluje.

Naše brusírna disponuje velkým sortimentem kamenů nejrůznějších značek, které nám umožňují vybrat vždy ten nejvhodnější pro váš nůž z hlediska materiálu čepele.

Dále brousíme ručně i nůžky – ať už ty na každodenní užívání, nebo profesionální kadeřnické.

Pokud chcete mít doma opravdu „vostrý“ nože, které vám budou při vaření usnadňovat práci jako vaše prodloužená ruka, svěřte nám je. Rozdíl jistě poznáte již při prvním zakrojení a brzy si na takto ostré nože vytvoříte závislost. Zveme Vás na noze-zvostra.cz

Mohlo by se Vám líbit